Google trends...

React

React.svg
React model

React egy UI alkalmazások fejlesztésére használt könyvtár. 2013-ban jelent meg, és rendkívül gyorsan növekvő JS keretrendszer.

A React kiváló, ha kicsi és állapot nélküli funkciókat kell kezelni, amelyek bemeneti és visszatérő elemeket kapnak outputként. A JS ES6-ra összpontosít, és a Flow felhasználható a típusellenőrzés bekapcsolására a React-ban.

A React minden projektének eltérő architektúrája van, korlátozott útmutatásokkal együtt. Az MVC modellből a React CSAK a Vue (nézet) számára használható. Alapja, hogy a bőngésző által létrehozott DOM-ról egy saját virtuális DOM-ot hoz létre, amelyben több állapot várható eredménye is tárolva van, így a felhasználói felület frissíthető anélkül, hogy kiszolgálóra kellene lépnie és új nézetet kellene letöltenie. Ezekhez a műveletekhez egy kibővített JS készletet, a JSX-et használ.

Ha egy alkalmazásban sok kis elem van különböző állapotokkal, a React a legjobb választás.

Hozzá ajánlott backend az Express és a Feathers.

A React-ot használó nagyobb cégek közé tartozik az Instagram, a Facebook, Netflix, Uber, Yahoo!, Airbnb, a The New York Times, Atlassian, Dropbox, ...

Honlap...

AngularJS

Angular.svg
Angular.js model

Az Angular.js egy népszerű nyílt forráskódú front-end fejlesztési keret, amelyet főleg dinamikus egyoldalas webes alkalmazások (SPA) fejlesztésére használnak. Főleg a Google, valamint egyénekből és vállalatokból álló közösség tartja fenn.

Az AngularJS az összes tartalmat átadja a szerverről a böngészőre, az összes weboldal egyszerre betöltésével. A tartalom betöltése után az oldalon található bármely linkre kattintással nem töltődik újra az oldal teljes tartalma, ehelyett egyszerűen frissíti az oldalon belüli szakaszokat.

AngularJS-t használó nagyobb cégek közé tartozik a Microsoft Office, Deutsche Bank, Gmail, Forbes, PayPal, Grasshopper, Samsung, Freelancer, LinkedIn, Lego, Hopscotch, ...

Honlap...

Vue.js

vue.js
Vue.js model

Vue.js 2014-ben jelent meg, és rendkívül gyorsan növekszik. Ez egy könnyű, progresszív JS keretrendszer, amely sok koncepcióját átvette a ReactJS-től és az AngularJS-től.

Hasonló sablonstílusú, és olyan komponens alapú kellékeket tartalmaz, mint a ReactJS. A Vue egyszerű és gyors javítást biztosít az alkalmazásokhoz, a felhasználói felülethez és az interaktív webes felület fejlesztéséhez. Táplálhatja a fejlett egyoldalas webes alkalmazásokat.

A Vue választásának legfontosabb előnye a React-hoz képest, hogy a Vue-ban az összetevő függőségei automatikusan követésre kerülnek a megjelenítés során. Így a rendszer tudja, melyik összetevőt kell újragenerálni, amikor egy állapot megváltozik.

Ez megakadályozza az optimalizáláshoz szükséges extra munkát, és lehetővé teszi a fejlesztőnek, hogy jobban összpontosítson az alkalmazás felépítésére.

A Vue megjelenítési funkciókat kínál, támogatja a JSX-t, és egy érvényes HTML is lehet érvényes Vue-sablon. A stílus kialakítása a Vue-ban stíluscímkék révén történik az egyszemélyes összetevőkben. Az egyszemélyes összetevők teljes hozzáférést biztosítanak a CSS-hez ugyanabban a fájlban, mint a másik összetevőkód.

A Vue átlátszó függőségi követési megfigyelést és aszinkron sorba állítást használ. Automatikusan kötegeli a frissítéseket, gazdag eszközkészlet-támogatással rendelkezik a Browserify és a web pack számára. Azt mondhatjuk, hogy az összes JavaScript-keretrendszerből összegyűjtött összes apró ötlet a Vue-ba került, hogy mindenki számára elérhetővé váljon.

Jól együttműködik a Laravel-lel.

A Vue.js-t használó nagyobb cégek közé tartozik a Facebook, Netflix, Xiaomi, Adobe, The Motley Fool, Trivago, BMW, Apple, Google, ...

Honlap...

Vanilla

Honlap...

Ember.js

Az Ember olyan régre nyúlik vissza, hogy megelőzi az összes fent említett keretet. Természetesen az Ember.js-t sokkal kevesebbet használják az évek során. De továbbra is szilárd versenyző az MVC mintát használó produktív alkalmazásfejlesztés számára. És bár a keretrendszer népszerű a webfejlesztők körében, meglehetősen rugalmas az asztali és mobilalkalmazások felé is.

Ennél is fontosabb, hogy az Ember továbbra is aktív fejlődésben van. Az Ember 4.0-s kiadás pedig új funkciókat ad hozzá, hogy lépést tartson a front-end trendekkel. Egy másik dolog, ami az Embert különlegessé teszi, az integrált visszafelé kompatibilitás. Ami a keretrendszereket illeti, az Ember kiváló munkát végez annak biztosításában, hogy a kódja a keretrendszer jelentős változásai után is jól használható maradjon.

Honlap...

Svelte

A Svelte egy innovatív JavaScript-fordító, amelyet nagy teljesítményű felhasználói felületek előállítására terveztek. Rich Harris 2017-ben hozta létre, és még mindig a fejlesztés korai szakaszában van. 

A fő különbség az olyan keretrendszerekhez képest, mint a React, az, hogy a Svelte-et nem kell teljes egészében a böngészőbe szállítani. Ehelyett a Svelte alkalmazásokat le kell fordítani, amelyek egy előre elkészített JavaScript-fájlba tömörítik az összetevőket.

Míg más keretrendszerek a virtuális DOM -ot használják a változtatások megjelenítésére, a Svelte az alkalmazásokat előre hozzárendelt DOM-csomóponttal fordítja le. Ez a megközelítés tartós teljesítményelőnyökkel jár, amint azt Josh Collinsworth is bemutatta. És végül, a Svelte teljesen kompatibilis a natív HTML kóddal, és nem ír elő szigorú struktúrát.

A Svelte jó választás, ha egy kicsi és gyors alkalmazásra van szüksége, amelyet egy kis frontend fejlesztőcsapat, köztük kezdők is fejlesztenek.

Támogatottsága nem olyan nagy, és előfordulhat, hogy nem találja meg a szükséges segítséget és eszközöket. 

A Svelte-t használó nagyobb cégek közé tartozik a Philips BlueHive, Cashfree, Chess, Godaddy, HealthTree, Rakuten, Razorpay, ...

Honlap...

PREACT

A Preact célja, hogy a React könnyű alternatívája legyen. Ha már dolgozott a Reacttal, akkor könnyű lesz rászokni a Preactra. Valójában kényelmesen használhatja az összetevőket mindkét keretrendszer között.

Az első dolog, amit meg kell jegyezni, a csomag mérete, amely a Preact esetében 4 kb, a React esetében pedig 38 kb gzip. Hasonlóképpen, az eseményrendszert az addEventListener kezeli , így használhatja a vanilla JavaScriptet az események kezelésére.

Honlap...

Flutter

A Google által létrehozott mobilalkalmazás-fejlesztő platform. Lehetővé teszi a fejlesztők számára, hogy webes, asztali és többplatformos alkalmazásokat hozzanak létre, amelyek Android és iOS eszközökön futnak.

A Dart nevű reaktív programozási nyelvet használja, ami gyorsabbá és egyszerűbbé teszi a fejlesztést, mint a hagyományos módszerek.

A nagy teljesítményű grafikus és animációs könyvtárakkal a Flutter keretrendszer megkönnyíti az érintésre zökkenőmentesen reagáló felhasználói felületek létrehozását.

Honlap...

Hapi.js

Honlap...